Vítáme Vás na našich stránkách.

Jsme malá chovatelská stanice v menší obci  západně od  Prahy.

Žijeme v rodinném domku spolu s našimi domácími mazlíčky, kteří jsou plnohodnotnými členy naší domácnosti. Náš život je spojen již desetiletí s kočkami.  Dvanáctým rokem je naší velkou zálibou vystavování našich kočičích kamarádů a jako bonus si občas dopřejeme tu radost mít koťátka, i když odchod každého pak obrečíme . Prioritní je pro nás  vychovat koťátka povahově i exteriérově krásná a velmi nám záleží na tom, do jaké rodiny je předáme, když se my snažíme dát jim co nejlepší  start do života, spoustu lásky, péče a samozřejmě kvalitní očkování , byt a stravu (to včetně spaní v posteli, společného stolování, apod). Jediné, co neumí, když odchází od nás, je mluvení! Někdy snad „Zaplať pán bůh“!

Je to trošku jiný svět sám pro sebe, ale nám přináší mnoho radosti a krásných zážitků. Díky tomuto užšímu a trošku odlišnému stylu života – tím myslíme života s úzkým vztahem ke  kočkám -  jsme měli možnost objevit spoustu milých přátel a tím se pro nás mezinárodní výstavy staly oblíbenou společenskou událostí, které nám dodávají energii do každodenních pracovních povinností a ostatních všedních dnů.  Dodnes si vybavujeme hřejivý pocit ze získání prvního poháru z Best in Show (a že už jich máme dost), ale i tak každý úspěch na výstavách je krásný a plně si ho užíváme.

Intermezzo Markéty st.

Moje malá Markétka -  ale  dnes už není malá – je skvělá stewardka, která je oblíbená i u zahraničních vystavovatelů a já jako matka jsem na ni pyšná, protože se dokázala vypracovat sama. Má moji plnou podporu a upřímně doufám, že jednou se dobere toho, že si sedne za posuzovatelský stůl. Cit pro krásu šlechtěných koček, znalosti chovu  a velká záliba ve vystavování a stewardování, které podřídila vše ostatní, tomu dává dobré předpoklady.

Naše krédo pro krásný a plnohodnotný život s kočičími kráskami:

1.       Každá kočka je krásná! Každá je úžasná! Každá je originál, tak jako lidé!

2.       Každá má duši, rozum a když člověk dá najevo, že jí chce rozumět, tak se spolu domluví!

3.       Když má kočka radost, i já mám radost! Když jsem smutná, kočka to ví a dělá všechno pro to, aby nám bylo líp!

4.       Když mám hlad, jdu se nejdřív podívat, jestli ho nemá ona!  Když mi není dobře, jdu se podívat, jestli není ona nemocná! Když mám radost já, jdu jí udělat i kočce!  Kolik hodin pryč, tolik pohlazení potom!

5.       Kočka bydlí se mnou, kam můžu já, může i ona!  Nemusí se bát, že na důchod ji vyhostíme z domu! Sdílíme spoludobré, krásné, špatné i zlé, v nemoci i ve zdraví, v pubertě i „na stará kolena“!  Je to partnerství na celý život!